Biustonosz sportowy

Więcej o wyborze stanika sportowego przeczytasz tutaj

Biustonosz sportowy został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalne wsparcie podczas szybkich ruchów. Naukowcy odkryli, że stanik bez odpowiedniego podparcia podczas ćwiczeń i uprawiania sportu może osłabić tkankę łączną, w wyniku czego piersi zaczną zwisać. Dobry stanik sportowy może zmniejszyć ruchy piersi podczas ćwiczeń nawet o 75%. Bardzo ważne jest, aby kupując stanik sportowy do szybkich i mocnych ruchów, zapewniał maksymalne wsparcie, zarówno dla biustu, jak i dla ramiona i plecy.

Stanik sportowy lub stanik sportowy to część bielizny, którą możesz nosić podczas aktywności fizycznej, zwłaszcza związanej z bieganiem, chodzeniem na siłownię lub po prostu wykonywaniem ćwiczeń sportowych. Biustonosz sportowy to biustonosz, który koncentruje się na minimalizowaniu ruchów klatki piersiowej i zapewnia większy komfort. Twój stanik sportowy powinien pomóc zmniejszyć ryzyko uszkodzenia tkanki piersi. Na stronie znajdziesz szeroki wybór różnych biustonoszy sportowych, mam nadzieję, że wśród nich znajdziesz także coś dla siebie. Zajrzyj na naszą stronę i poczuj się komfortowo podczas uprawiania sportu.

Jaki wpływ ma Twój stanik sportowy na tkankę piersi?

Stanik z fiszbinami lub bez fiszbin pomaga podtrzymać piersi i tkankę piersi. Ważne jest, aby tkanka piersi była dobrze podparta stanikiem, aby tkanka piersi nie stała się zbyt luźna. Jeśli Twój biust nie będzie odpowiednio podparty, może się okazać, że po pewnym czasie będzie się obwisał.

Kiedy uprawiasz sport, niezwykle ważne jest noszenie stanika sportowego, ponieważ Twoje piersi muszą mieć maksymalne wsparcie podczas wykonywania trudnych ruchów. Jeśli nie zastosujesz stabilizatora przy intensywnych ruchach sportowych, tkanka piersi szybko stanie się wiotka. Dbaj o tkankę piersiową i podczas uprawiania sportu zakładaj stanik sportowy.

Zwróć uwagę na dopasowanie – przeczytaj więcej tutaj

Kiedy wychodzisz i tam wybierasz stanik sportowy jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę. Po pierwsze, ważne jest, aby podczas ćwiczeń Twój sportowy stanik był odpowiednio dopasowany. Nie wystarczy więc stanąć przed lustrem i sprawdzić, czy pasuje – musi być dobrze. Machaj ramionami, biegaj w miejscu, podskakuj trochę w górę i w dół - i zwróć uwagę, czy jest coś, co Cię napina lub przeszkadza. Jeśli jest coś, co Cię niepokoi, gdy zamiast tego skaczesz lub trochę biegasz, sytuacja staje się jeszcze gorsza, gdy musisz wyjść i naprawdę używać stanika sportowego. Twój stanik sportowy musi być idealnie dopasowany, dobrze trzymać biust i nie ślizgać się po ciele podczas ruchu.

Przy sprawdzaniu biustonosza sportowego zwróć uwagę na obwód. Czy obwód jest ustalony w naturalny sposób i nie przesuwa się po ciele, gdy podnosisz ręce lub coś podobnego. wtedy masz właściwy obwód. Obwód to ten, który powinien najbardziej podpierać biust, a nie ramiączka. Powinieneś jednak zwrócić także uwagę na grubość i kształt ramiączek oraz sposób ich ułożenia ramiona. Znajdziesz u nas szeroki wybór biustonoszy sportowych, w których ramiączka można dopasować do krzyża na plecach. Stanik sportowy ze skrzyżowanymi plecami może mieć dla Ciebie tę zaletę, że nacisk na ramiona znajduje się w innym, lepszym miejscu.

Który stanik sportowy jest najlepszy

To wszystko zależy od tego, jaki masz rozmiar biustu i jaki model Ci najbardziej odpowiada. Żadna marka nie jest lepsza od innych. Różne marki będą miały różne modele, co oczywiście oznacza, że będziesz mieć wiele opcji do wyboru. U nas znajdziesz biustonosze sportowe, które będą najlepsze zarówno dla Ciebie z małym biustem, jak i dla Ciebie z dużym biustem, który potrzebuje dobrego wsparcia zarówno klatki piersiowej, jak i ramion i pleców.

Dla osób z dużym biustem masz możliwość znalezienia biustonosza sportowego z szerokimi stoperami, które zostaną rozłożone na większej powierzchni na Twoich ramionach. Szerokie ramiączka będą dla Ciebie wygodniejsze. Jeśli skrzyżowasz staniki na plecach, klatka piersiowa nie będzie aż tak ciężka podczas uprawiania sportu.

Właściwe podtrzymanie biustu – pamiętaj o swoim podparciu

To Najważniejszym zadaniem stanika sportowego jest oczywiście odpowiednie podtrzymanie biustu. Jednak odpowiednie podtrzymanie to nie to samo, co całkowite uciśnięcie biustu. Wtedy po prostu ryzykujesz, że piersi zderzą się ze sobą w przejściu, co na dłuższą metę może stać się naprawdę niewygodne. Ważne jest, aby wybrać stanik o odpowiednim rozmiarze. miseczkę, aby Twój biust miał wystarczająco dużo miejsca do poruszania się. Miska powinna oczywiście nadal ściśle przylegać do miski i na całym obwodzie, ale nie tak ciasno, aby była niewygodna. Miseczka musi naturalnie przylegać do piersi, tak aby biust nie wyskakiwał podczas ruchu.

Materiały, z których korzysta marka Triumph, Anita i PrimaDonna, którego używa, jest wysokiej jakości. Materiały zapewniają najlepszą wydajność i pozwalają skórze oddychać. Twój stanik sportowy może zawierać poliamid, dzięki czemu staje się bardziej sztywny i mokry. Mocny materiał włóknisty, poliester, sprawia, że stanik sportowy jest łatwy w użyciu i czyszczeniu, ponieważ nie kurczy się. Twój stanik sportowy będzie zawierał także elastan, czyli gumkę, dzięki której Twój sportowy stanik będzie elastyczny.

Znajdź swój ulubiony - i spróbuj czegoś nowego

Prawdopodobnie tak znalazłeś swój ulubiony stanik sportowy, do którego zawsze byłaś przyzwyczajona, ponieważ jest najlepszy dla Ciebie i Twojego sportu. Dlatego prawdopodobnie następnym razem kupisz ten sam model, gdy będziesz potrzebować stanika sportowego. Nawet jeśli za każdym razem kupujesz ten sam stanik sportowy, jego projekt i materiały mogą z łatwością ulec pewnym zmianom na przestrzeni lat.

Może się też zdarzyć, że na rynku pojawi się kilka nowych biustonoszy sportowych, które faktycznie lepiej pasuje. Znajdź więc dobry stanik sportowy, ale od czasu do czasu wypróbuj też nowy. Może się również zdarzyć, że Twoje piersi zmienią się na przestrzeni lat. Zawsze będziesz mieć wybór do wyboru, dotyczy to obu marek, rozmiarów, modeli, kolorów i wielu innych. Biustonosze sportowe znajdziesz w rozmiarach misek od A do F oraz w obwodzie od 70 do 90. Na stronie znajdziesz także nowe trendy i modne kolory. Zobacz duży wybór biustonoszy sportowych, ale także akcesoriów, takich jak spodenki do biegania, spodnie do biegania, koszulki do biegania zarówno z krótkim, jak i długim rękawem.

Marki, sprzączki i plisy na Twoim staniku sportowym

Po co Ci stanik sportowy? Jeśli jest przeznaczony do jogi, gimnastyki lub innych sportów, w których leżysz na plecach, pamiętaj, że stanik sportowy nie może mieć sprzączek na plecach. Większość współczesnych biustonoszy sportowych nie ma zbyt wielu szczegółów, najważniejsze jest, aby podczas uprawiania sportu nigdzie Ci to nie przeszkadzało.

Z pewnością zauważysz także, że na Twoim nowym biustonoszu naklejona jest instrukcja, która z pewnością będzie Ci przeszkadzać w sporcie. Aby Ci to nie przeszkadzało, równie dobrze możesz je obciąć – pamiętaj jednak, aby zanotować, jak prawidłowo prać i pielęgnować stanik sportowy lub zachować na wszelki wypadek instrukcję prania.

Zapytaj nas, jeśli masz wątpliwości

Kiedy robisz zakupy online, może być trudno wyczuć, jak dobrze leży biustonosz sportowy. Dlatego oczywiście oferujemy również pełne 33-dniowe prawo do zwrotu, dzięki czemu możesz przymierzyć stanik sportowy w domu, w salonie, zanim naprawdę go użyjesz. Czy masz jakiś? Jeśli masz pytania dotyczące rozmiarów lub innych szczegółów naszych biustonoszy sportowych, możesz oczywiście zadzwonić do obsługi klienta pod numer +45 41 40 75 00 lub wysłać nam e-mail na adres support@netlignerie.pl.

Trwałość i pranie

Biustonosz sportowy nie jest wieczny. Liczne naciągnięcia i naprężenia rozciągają materiał przy każdym użyciu, w wyniku czego stanik niestety traci całe wsparcie. Jeśli masz stanik sportowy, którego używasz tylko raz lub dwa razy w tygodniu, powinieneś spodziewać się, że wytrzyma on ok. rok - maksymalnie 8 miesięcy. Jak często prać stanik sportowy? Kiedy często pierzesz stanik, faktycznie wytrzymuje on dłużej, co może wydawać się szalone. Gumka po wypraniu i oczyszczeniu znacznie lepiej zachowuje swoją wytrzymałość.

Oczywiście zależy to również od tego, jak często uprawiasz sport, jaki sport uprawiasz i ile się pocisz, ale zalecamy to pierzesz stanik sportowy po 2 treningach, także dlatego, że stanik sportowy jest umieszczony blisko skóry ciała, gdzie zawsze będą się gromadzić takie drobne bakterie. Tutaj znajdziesz kilka wskazówek, jak prawidłowo prać stanik sportowy. Zawsze pamiętaj o dokładnym przestrzeganiu instrukcji prania.

  • Stanik sportowy zawsze pierz w torbie do prania, a jeśli nie masz woreczka do prania, możesz go kupić u nas.

    • Jeśli zamierzasz prać stanik sportowy w pralce, użyj worka do prania i użyj środka piorącego do delikatnych materiałów oraz programu delikatnego prania.
    • Nie wrzucaj stanika sportowego do suszarki bębnowej. Gumka w Twoim staniku sportowym nie jest w stanie wytrzymać wysokiej temperatury, a Twój stanik sportowy i tak szybko wyschnie.